Üyemiz Olun

Usui Reiki | Kundalini Reiki | İmera Reiki'ye Uyumlanalım

Reiki denilince aklımıza olağanüstü şeyleri oluşmasına aracı olan kişiler gelir gözümüzün önüne..İnan ki öyle bir durum yok, herkesi reiki öğrenebilir ve uygulayabilir. Tek yapılması gereken reiki’yi bir özenti olarak mı yoksa bir gereklilik olarak mı hayatımıza sokmak istiyoruz..

Reiki, bir enerji yönetme sistemidir, kendi içinde bir çok farklı dallara ayrılarak uygulayan kişinin tercihine bağlıdır. Hangi reikiye uyumlanırsanız uyumlanın mutlaka uzun bir çalışma, uzun bir pratik çaba gerekecektir. Emeksiz hiçbir şeyin olmadığı gibi reiki’de emek ister..

İlk başlayan için tavsiyemiz “USUİ REİKİ” dir.. Hem kolay anlaşılır hemde bir çok reiki enerjisine göre daha kullanışlıdır..

Usui Reiki : 1. Seviye, 2. Seviye , 3a Seviyesi, 3b seviyesi olarak 4 bölüme ayrılır….

Kundalini Reiki : 1. Seviye , 2 Seviye , 3. Seviye ve booster denilen kuvvetlendirme seviyeleri mevcuttur. Mutlaka Usui Reiki 1. Seviyeye uyumlanmış olmanız gerekmektedir

İmera Reiki ; Tek seviyeden oluşur, mutlaka Usui Reiki 1. Seviyeye uyumlanmış olmanız gerekmektedir.

Bütün reiki enerjileri, uzaktan veya birebir olarak yapılabilir. Reiki enerji yönetme sistemi beyin refleksini kuvvetlendirir ve hayal gücünü geliştirir, beyin için hayal ile gerçek arasında bir fark olmadığı için hayal edilen kısa sürede yaşamımız içinde yer alır.

Yeni Yaşam Okulu, olarak bir çok reiki enerjisi uyumlaması yapmaktayız. Özel olarak sertifikalandırdığımız bireyleri, reiki gruplarına dahil ediyoruz ve bir ömür boyu sorularına cevap bulmaları için iletişim halinde oluyoruz..

Reiki’ye uyumlandınız, dosyanızı aldığınızda süreç bitmiyor aslında süreciniz yeni başlıyor, hocanızla irtibatta olmak, reiki sürecini yaşarken hissettiklerinize yorum yapacak birinin olması çok önemli. Bizler bunu böyle öğrendik ve böyle sürdürüyoruz..

Reiki’yi yaşamına yerleştirmek isteyen tüm bireylerin dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar vardır, bunların başında beslenme alışkanlıklarımıza dikkat edip, tatlıyı ve hamur işlerini dengeli olarak almalıyız. Her gün sabah ve akşam 5 dakika nefes çalışmalıyız.

Her gün çakra dengele egzersizlerini yapıp, hayal gücümüzü test etmeliyiz. Her seviyenin gereklilikleri olan çalışmaları istikrarlı bir şekilde aksatmadan yaparak kendimize olan saygımızı göstermeliyiz.

Tavsiyemiz önceliklle Usui Reiki 1 uyumlamasını alıp, 21 günlük çalışmasını bitirip, 3 ay sonrada yani tam olarak hazmettikten sonra diğer reiki enerjilerini tanımalı uygun olanlara uyumlanmalısınız..

Dikkat edilecek en önemli hususta şudur, bütün herşey Allahın takdiri ile gerçekleşir, bu enerjileri yönetmeyi öğrendiğinizde kibire kapılıp, kendinizi farklı olarak konumlandırmayın.. Aksi halde enerjileri yönetemediğinizi ve içinize soğukluk geldiğini çok net hissedersiniz.

Yeni Yaşam Okulu olarak hem uzaktan hemde birebir uyumlamalarımızı, İstanbul, Ankara, Tekirdağ ve Bursa'da yapmaktayız.