Üyemiz Olun

SAHTE BEN | BURSA YAŞAM KOÇLUK EĞİTİMİ

            İnsan; egoları olan bir varlıktır. Ego; hayatın gerekliliklerini yaşamada, tekamülünde zaman zaman insanı olumlu anlamda geliştiren bir olgu olurken, aynı zamanda kişinin disipline etmesi ve kontrolü altında tutması gereken bir olgudur..

            Ego, bir anlamda kendimizi algılamamızdır. Sahte ‘’Ben’’ dir yani . Bize hükmetmeye, yönet-meye çalışır. Kendimizde gerçekleştirmeye çalıştığımız dönüşümlere  bizdeki  yaşamını korumak için direnç gösterir. Bizi biz olmaktan alıkoyar zaman zaman,çünkü bu yeni modeli kendine tehdit olarak algılar, bu durum onun yok olması  demektir. Buna izin vermek istemez, belkide  farkında olmadığı-mız korku, endişe vesvese ve bağımlılıklarla esiri olmamızı sağlar… Ne zamana kadar peki.??? Bizim kendimizi tanıyıp keşfetme sürecine girdiğimizde , kendimize yönelipte daha geniş bir pencereden  olayları görene kadar..!! Bu durum bizim kendi gücümüzünde farkına varmamızı sağlar. Bu güç o güne kadar yapmak isteyip te yapamadığımız bir çok şeyi gerçekleştirebileceğimiz anlamındadır aslında..

             Artık bilinç değişmeye başladı. Bu gelişme, dönüşümüde beraberinde oluşturacaktır…!! KOLAY MI ???  elbette değil..  O zamana kadar  belkide  farketmeden dost olduğumuz Ego için tehlike çanları çalmıştır..!!!!  Bizim üzerimizdeki gücünü korumak için sorunlar yaşatır, ya da içinde bulunduğumuz durumu sorun  olarak algılar. Bizim için en önemli püf nokta burası .!!! DURUŞ, takındığımız tutum, düşüncelerimiz ve idrak bilincimiz ….  Ego’nun insanın kendini keşfetme , bulma yolunda bizim yaşamımıza yön veren bir olgu  olduğu bilinci, bizim kararlı bir şekilde yolumuza devam etmemizi sağlar. Çünkü insan ancak bu şekilde gerçek ‘’Ben’’ ini bulabilir.

Buna ulaşmak için artık bize hizmet etmeyen, yaşam amacımıza hizmet etmeyen, eski alışkanlık, düşünce kalıbı  ve algılarımızı değiştirmeli bağımlılıklarımızdan  kurtulmalıyız ki.. Geçmiş ve geleceğe takılmadan yol almalıyız. Geçmiş ve gelecek bizde  düşünme eylemini oluşturur. Bu eylem bizi AN’dan uzaklaştırır. Ego ‘ya yaklaştırır.. !!!

            İnsanların, kendilerini bulma ve tanıma yolunda, zihinlerinden geçen düşünceleri An’da tutarak bilinçli farkındalık halinde İlahi Rehberliğin Işığıyla tekamül etmelerini diliyorum..!!!!

      ‘’ BUGÜNE  KADAR BİLDİĞİM ,BİLMEDİĞİM, BENİ ENGELLEYEN, BENİ DURDURAN EGOMDAN GELEN  TÜM NEGATİF ENERJİLERİ SERBEST BIRAKTIM.’’

 

 

Sema Esen

YYO Bursa il Temsilcisi