Üyemiz Olun

OlL' MAK İÇİN KENDİNDE BOŞLUK BIRAK

Yaşam bir yolculuk, her birimiz  bu yolculuğu zaman zaman mutluluklarla, zaman zaman hüzün ve sınırlamalarla sürdürürüz. Bu akışta giderken, kendimizin ne olduğunu henüz keşfetmemişken etrafımızdakileri özgürleştirmeye çalışırız, kendimizi unutarak veee  sonuç…  çeşitli ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara maruz kalmak. !!

Oysaki öncelikle biz kendimizi keşfetmeli , serbest bırakmalıyız ki, çevremizdekilere bu konuda yol gösterici olalım. Biz kendi mutluluğumuzu yakalarsak çevremizdekileri de mutlu kılarız. Yani bizim kendimize hayrımız olursa, başkalarına da hayrımız olur..!! Her birimizin rolleri ve görevleri var bu hayatta , bunu idrak edebilmek oldukça önemli, bu durum kendi içimizdeki devrimleri başlatırken yolculuğumuzda karmaşıklaşır,  her adım, her öğreti bir gelişmeyi tamamlar.  Bazen acıtarak, bazen keyiflendirerek ancak burada farkında olmamız gereken nokta acılarda , mutsuzluklarda keyiflerde bizim seçimlerimiz.

Evet yanlış duymadınız hayatımıza acılarla mı yoksa keyiflerle mi devam etmek bizim seçimlerimiz, tercihlerimiz…!!!! Bununla yüzleşmek zor olsa da gerçek bu… Çünkü korkuları-mızdan dolayı acıya tutunmayı, görevi biteni serbest bırakmamayı seçiyoruz, ya da tercih ediyoruz.Ne zamana kadar görevi biten şeyi serbest bıraktığımızda yeni bir şeyin hayatımıza gireceğini idrak edene kadar…. Bir şey giderse , mutlaka yerine yenisi gelecektir. Çünkü EVREN BOŞLUKLARI DOLDURUR…

Ancak eskiye tutunmak arafta bırakır insanı , sıkıştırır yeninin gelmesine izin vermez. Oysaki bu yaşam yolculuğunun her anı yeniliklerle ve değişimlere kendini açmakla keyifli halde gelmekte.  Ve OL’mak yolunda da  akışı kolaylaştırmakta , geliştirmekte. Bu nedenle hayatımıza yeni bir şeylerin gelmesini istiyorsak eskileri gönderdiğimizden emin olmalıyız. Kolay olmayabilir, ama ilerleyebilmek için bu net bir kural..!!!  Aksi halde ruhumuzu çok acıtmış oluruz. İnsanın ruhu acıdığında beden denilen maskesi kendisini terk eder. Bu yüzden yaşamdaki önceliğimiz ruhumuzu keşfetmek ve mutlu etmek olmalı..!!! Bunun için de direndiğimiz her şeyin enerjisini büyüttüğümüzü anlamalıyız artık… Neyle savaş halindeysek onu güçlendiriyoruz..!! Bu da bizim ilerlememizi engelliyor. Bardağı yeniden dol-durmak için mutlaka boşaltmak gerekiyor. Çünkü EVREN BOŞLUKLARI DOLDURUR….

Yaşam deneyimlerimizi mutlu olarak ta yaşamayı seçebiliriz…  Bu seçimi yapabilmek için yaşam amaçlarımızı gözden geçirmeliyiz, ne istediğimizden emin olmalıyız… Sonuç  olarak YENİYE YER AÇMAK  İÇİN NELERİ SERBEST BIRAKMALIYIZ. ???  Kendimize bu soruyu mutlaka zaman zaman sormalı , eskilerle vedalaşıp yenileri hayatımıza almalıyız…!!!! Dolunay dönemleri bizde bırakılması gerekenleri kolaylıkla bırakabilmek için uygun dönemlerdir.

DOLUNAY NİYETİ:  Sıkıntı olarak gördüğüm her şeyin senin enerjinle küçülüp hayatımdan çıkmasına niyet ediyorum. Benim ve bütünün hayrına en kısa zamanda bedenimden, zihnimden, ruhumdan gitmesine izin veriyorum….

Sema Esen
Y.Y.O Bursa İl Temsilcisi