Üyemiz Olun

ÖĞRENMEK - KEŞFETMEK

İnsan, yaşamı boyunca gelişen bir varlık, yaratılmışların içinde en muhteşem olanı… Bu muhteşemliği  Yüce Yaradanın ona bahşettiği özelliklere sahip olmasından geliyor. Çünkü, İnsanoğlu dünyaya gözünü açtığı andan itibaren bilinçli yada bilinçsizce , kendisi için gereken ne varsa öğrenmeye başlıyor. Bebeklikten, yaşlılığa kadar ki süreç , her evre farklı bir deneyim getiriyor .

             İnsan, ancak kendi içsel yolculuğunda bu gelişimini sürdürüp, bilgeliğine ulaşabiliyor. Sanırım öncelikle bunu , anlamak ve idrak etmek gerekiyor, idrakına vardıktan sonra da devamı yürüyen bir merdiven misali, akıp gidiyor. Bu sürece, TESLİMİYET  o akışın kesintisiz devamını sağlıyor.  Elbette ki bir anda olabilecek kadar basit bir durum değil, çünkü dedik ya insan, muhteşem bir varlık. Bir anda bırakamıyor o güne kadar ki sahip olduklarını yada kabullenemiyor yenilikleri . Artıları kadar , eksileri de var.

Bu teslimiyet sürecinde  insan, var olanı, OLmuş olanı,  ilahi akışa, ilahi düzene, ilahi yasalara, yada siz ne diyorsanız adına O, sürece GÜVEN’mesi ,  bunun sonucunda da kendi si için start düğmesine basması  demek. Yaşam bir okul, yaşanılanlar ise derslerimiz, insanoğlu bu eğitim döngüsü içinde , sürekli bir devinim halinde, kah farkında olarak, kah farkında olmadan, elbette ki esas hikaye o güne kadar ki öğrendiklerinin farkında olarak ve yeni öğreneceklerini de hayatına geçirmesi. Bu süreç meşakkatli bir süreç olsa da sonucunda , kişinin kendisine olan yolculuğun sonunda bilgeliğe ulaşmasındaki zorunlu güzergahı…

İnsan bu bilince ulaştığı an devamının da, bir derenin akışı gibi bir sürece girmesi.  İşte bu….. Bilgelik yolunda, Sevgi’ye ulaşmaya, BİR’e ulaşmaya giden dilime geçtin..!!!  Kolay mı ? Elbette hayır..!! Ama bu adıma gelmek ve bunun farkında olmak bir başarı ,kendin için unutma..!! Sonrası ? Kararlı olmak, istikrarlı olmak, en önemlisi de İNANMAK olmalı .. Ey yaratılanların en muhteşem OL anı , geldiğin noktanın farkına var..!!!  ve bundan sonraki yolun keyfini sür. Çünkü, O zaman OL ‘maya daha hızlı ulaşırsın.!!  Söylerken bile insanın yüreğini titreten , içini ısıtan OL’mak , ne yüce bir durum. Ne ustaca bir duruş , insanın hayatında yeni bir dönem artık. Kalbiyle bir olup, bir şeyleri OL’durmak yerine, OL’anı yaşadığı, var etmeye çalışmak yerine var olunan kısım, derinleştikçe ve  daldıkça, BİR’in huzurunun , sıcaklığının, mutluluğunun yaşandığı  level….!!!!

               Bizler yaratılmışların en muhteşem’i olarak dünya ya gözümüzü açtığımız andan, son nefesimize kadar, öğrenciyiz. ÖĞRENMEK, UYGULAMAK, OLMAK, bilgeliğe giden yol , yaşam amacını bulmaya giden yol, öğrenci OL maktan geçiyor..!!!

               Hepimizin ÖZ’ümüzde var olan bilgeliğe kolaylıkla ulaşmayı diliyorum… SEVGİ VE AŞK’LA..!!!

 

 

Sema Esen

Yeni Yaşam Okulu Bursa Temsilcisi