Üyemiz Olun

KENDİNİ SEVİYORMUSUN | TEKİRDAĞ YENİ YAŞAM OKULU

Özsevgi,özsaygı,öz ile başlayan her cümle kendimizi anlatır. Özsevgi kendini sevmek,kendine değer vermek,kendini değerli hissetmek ve dünyada gerçek varlığını hissetmek,kendini sevmeye ve sevilmeye layık görmek anlamına geliyor.Siz bir kişiyi ne kadar sevsenizde, Ona bu duyguyu hissettirsenizde,söyledikleriniz ve yaptıklarınız karşınızdaki kişinin sadece egosunu okşar,özsevgisini kazandırmaz.
 
Bütün dünya bir araya gelse, her haline hayran olsa da,bir kişi kendisini sevmiyorsa bu duyguyu hissedemez yaşayamaz. Sevme duygusunu daha anne karnında öğreniyoruz. İstenilerek sevgiyle dünya ya gelen bir çocukla,istenilmeden sevgisiz bir şekilde dünya ya gelen çocuğun ruhu her zaman farklıdır.
 
Çocukluğumuzda sevilirsek, sevmeyi öğreniriz. Gerçek saf sevgiyi ancak anne ve babamızdan alırsak ruhumuz beslenir. Yetişkinlikte,ruhunda o sevgiyi tanımıyorsan,ne kadar sevilirsen sevil,sevmeyi öğrenemezsin. Önce kendini sevmeyi öğrenirsen,sevginin en büyüğünü kazanmış olursun.Kendini sevmeyi bilen insanlar bu dünya da cenneti yaratan insanlardır. Çünkü başkalarını sevmek,kendini sevmekle başlıyor.Sen içindeki sevgiyi besleyerek büyüt,başkalarına verecek sevgin olsun...
 
Nefise Şen
Y.Y.O Tekirdağ İl Temsilcisi