Üyemiz Olun

Kendine Yolculuk

Bir nefes gibidir yaşam, almayı bilirsen huzur vermeyi bilirsen konfor verir insana. Bizim doğamız gereği ağlamak, şikayet etmek bize öğretildi kendimizi sorgulamayı bize öğretmediler eleştirmeyi  suçsuzluğumuzu kanıtlamayı öğrettiler. Bizi doğuştan kalkanlarımızla donattılar. Yaşanılan olayların bir sonuç olduğunu öğretmediler.

Biz bir nefes gibiyiz. Sakince yavaş yavaş almalı usul usul vermeli. Huzur ve konforu yaşamalı. Sonrada aldıklarımızı sahiplenmek yerine bedelsiz aldıklarımızı ödemenin veya şükrünün gerekliliklerine yerine getirmeliyiz.

İnsan eğitilmeye açıktır. Öğrendikçe kendinin farkında olur, bu farkındalığı kişisel gelişim eğitimleri ile pekiştirmelidir. Örnek tasavvuf eğitimleri, NLP, kuantum, diksiyon , reiki uygulamaları gibi.

İnsan 3 şekilde yaşamı öğrenir, ya feyz alır programlanır, ya nasihat alır programlanır, ya da yaşar öğrenir. Bu seçim bize aittir. Ama doğamızda cimrilik var, sahiplenmek var, bunun dozajınız kaçırdığımızda bu 3 yöntemde fayda etmiyor ozaman  hazmederek öğrenmeyi seçiyoruz. Bir yakamozu düşünün su üstünde, görüntüsü huzur vericidir ama ne çileler ile durur o suyun üstünde. Bir  yağmur damlası düşünün bereketi ile gelen ne güzeldir ama birde ona sorun kilometrelerce uzaktan toprağa inmenin ne demek olduğunu.  Bir olgun insana bakın ne kadar huzur vericidir nurludur ama birde ona sorun o yaşa gelene kadar yaşadıklarını, pişmek lazım, yanmak lazım, dinlemek lazım, az da olsa konuşmak lazımdır bu dünyada bu bir dengedir üstadım, o denge bozulduğunda seni zorlar tekrar dengeye almak için sakın şikayet etme , edeceğin merci senden daha merhametli, ezel ilmine hakim , bunun için razı ol ve gerekliliklerini yerine getir. Manevi merteben için kendini gelişitir yaşamının koçu ol, kişisel gelişimine önem ver o senin sermayendir..

Bu durumlarla baş edemediğinde anlaki  seni senden eden bir şeyler var, kendine dön razı ol  ve sorunu sor benim bu halde olmama sebep olan ne ? bekle ve gör seni senden eden sana gelecek benim diyecek ve sana bu durumu düzenleme şansı verilecek ama razı ol haline….

Kişisel gelişim kitapları oku, anla ve hazmet. İnsan kendini geliştirerek manevi olarak yükselmeli. Kişisel gelişim eğitimlerine duyarlı ol ve gerekliliklerini yerine getir. Çoğu zaman çözmekte zorlanırız şifreleri  ozaman mutlaka bir yaşam koçundan destek alarak yaşamımızı düzenlemeliyiz. NLP, Kuantum, Reiki, Bioenerji çalışmalarını araştırarak, astroloji, akrofonoloji’ den destek almalısın.

Bütün kişisel gelişim uygulamalarındaki düştür şudur; Yediğin, içtiğin tükettiğin herşey  bu dünyanı etkiler, konuştuğun düşündüğün her şey maneviyatını etkiler bunu kural kabul ederek yaşa , öğrendiklerin sorumluluklarındır uygulamalısın, öğretmelisin bu senin bilincin olmalıdır. Aldıklarını vermelisin, verdiklerini almalısın bu düzen böyle işler…

Bu düzen bir nefes üzerine kuruludur , düşündüklerini, hissettiklerini , yapmaya çalıştıklarını aldığın nefesle çeker , verdiğinlede tüm cihana ilan edersin, ama bunun farkında isen. Gel  barış kendinle, yapabildiklerin senin yapamadıkların eksikliklerindir. Aciz olmak olgunlaştırır, çok bilmek huysuzlaştırır. Gel Teslim OL kime mi ilk önce kendine sonra da ihtiyari kaderine…C.S