Üyemiz Olun

HAYAT KAYNAĞIMIZ SU'DAKİ TEHLİKE

HAYAT KAYNAĞIMIZ ‘SU’DAKİ TEHLİKE

Gıda güvenliği hareketi içme sularının tahlil sonuçlarını inceledim.

Sonuçlar iç karartıcıydı.

Türkiye de piyasada satılan en ünlü su markalarının bile sınıfta kaldığı bu analizde en yüksek puanı fazla bilinmeyen su markalarının aldığını rapor sonuçlarında gördüm.

Analiz raporuna göre olumsuz rapor alan sular tehlike saçıyor ‘İçerisinde yüksek seviyedeki nitrat ve kurşun çocuklarda zihinsel ve fiziksel gelişme bozukluğuna  yol açtığı belirtiliyor yetişkinlerde ise yüksek tansiyon ve böbrek sorunlarına yol açabildiği açıklanıyor.’

Günde  ortalama 2,5 litre su içmeniz gerektiğini belirtirken, suyun sağlığımız için sayısız faydalarını sıralarken marka değeri olan su firmalarının insan sağlığını hiçe sayan vahim rapor sonuçları incelemenizi öneririm.

Vücudun yüzde %70 ini oluşturan su,  vücutta bir elektirik cihazındaki kablo görevini üstlenir. Bu nedenle hücreler arası iletişim, enzimler hormonlar ve bütün metabolizmayla ilgili faaliyetleri sağlayan suyun çok sağlıklı olması gerekir.

Hücrelerimiz su tuz ve oksijenden oluşuyor herhangi birinin eksikliğinde vücut boşluğunda bulunan vücut sıvısından tuzunu suyunu oksijenini almaya çalışıyor ve daha sonra bazı hastalıkların kapısı aralanıyor

İnsan suyunu tuzunu ve oksijenini eksik ederse hayattaki birçok şeyden mahrum olur.

İnsan vücudundan bulunan bir çok rahatsızlık, manevi durum, psikolojik olarak kendini yetersiz hissetmesi kuruluktan meydana geliyor.

Yaşamımız için büyük önem arz eden su ve piyasadaki en ünlü markaların analizlerden düşük puanlar alması büyük tehlike saçıyor.

Bugun size içtiğiniz suyun mineral değerini nasıl arttırabileceğimizi paylaşmak istiyorum.

Hücreler oksijeni sudan karşılayabiliyor ama tuzu maalesef karşılayamıyor .

Rafine tuzlardan uzak kalmamız gerektiği uzmanlarca her defasında üstüne basa basa söyleniyor ama bilinenlerin aksine 500 yıl önce güneşin kurutmuş olduğu Himalaya Tuzu içerisinde 84 mineralin bulunduğu ve sadece sofralara değil sularımıza da dahil edilmesi gerekiyor.

Himalaya tuzunu sularınıza dahil ettikten sonra enerjinizin değiştiğini, sağlıklı kilo verdiğinizi, sabahları uyanamıyorum şikayetinde bulunanların daha enerjik uyandığınızı, cildinizin eskiye oranla daha parlak bir hal aldığını göreceksiniz.

Su yaşam kaynağımız ve suyun kalitesi, yüksek mineralli olması büyük önem arzediyor .

İçinde 84 mineral barındıran Himalaya Tuzu Solisyonu nasıl hazırlanır

Yeni Yaşam Okununda aldığım eğitimler sırasında hocamın da önerisiyle himalaya tuzunu soframa ve suyuma dahil ettiğimde bedenimdeki zindeliği, cildimdeki değişimi birebir gözlemledikten sonra sofralarına ve insan sağlığını hiçe sayan firmalardan sonra sularınıza dahil etmelerini öneriyorum.

Bir cam kavanoza kristal tuz koyun üzerini kapatacak kadar su ekleyin bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde %26 lık doymuşluğa ulaşır bu kristal tuzlu eriyik su Sole dir (Himalaya solisyonu) ve artık kullanıma hazırdır

Kavanozu plastik veya cam kapakla kapatmanız gerekiyor. Metal kapaklarla temas ettirmemelisiniz.

Bu solisyonu yemeklerinizde kullanmanızı da öneriyorum,

Sağlıklı insanlarda  kullanım şekli

2.5 litre suya 1 corba kaşığı himalaya tuzu solisyonu katılmalıdır  2. Hafta 2.5 litreye 2 corba kasığı solisyon ekleyerek düzenli tüketiniz.

Yüksek tansiyon hastalarında günlük tüketmeniz gereken suya ortamalama 2.5 litre  (bünyeye göre değişebilir) ilk hafta 1 cay kasıgı solisyon , 2. Hafta 2.5 lt suya 2 çay kaşığı Himalaya Tuzu solisyonu katılarak düzenli içilmelidir.

84 tane minerali 1 bardak sudan alıyor olmamız oldukça büyük konfor.

Kristal tuzlu su kürünün şu faydaları görülmüştür

Vücudun asit baz dengesini olumlu etkiler

Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur

Dolaşım sistemi ve organları olumlu etkiler

Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

Bedenin su, tuz oksijen dengesi sağlandığında

Kilo kontrolünün sağlanması, Depresyon , Stres gibi etkilerin azalmasına , uyku düzeninin sağlanmasına destek olup, yaşlanma etkilerini geciktirici etki sağlar.

Cilt lekelerine ( himalaya tuzundan aksam yatmadan önce sürüp üstüne kreminizi sürdüğünüzde zamanla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

Gönül Sonzamancı