Üyemiz Olun

GÜNÜN AYDIN GÖNLÜN ŞEN OLSUN | YENİ YAŞAM OKULU

Hemen hemen her kişinin yaptığı şey ,sabahları uyanınca yüzümüzü yıkamadan önce aynaya bakmaktır...!

Neden bakarız..? Hiç düşündünüz mü ..?

Kaşımıza mı, gözümüze mi, saçlarımıza mı..? Aslında nasıl göründüğümüze bakarız. Bakarız da kendimize günaydın demeyi hiç mi hiç düşünmeyiz. Evden çıkarken komşuya günaydın, bakkala, manava günaydın hayırlı işler, dolmuşta otobüste yanımıza oturana öylesine tebessüm ederiz de…

Ya kendimize…?

Tüm bunlar da güzel lakin.....önce ...sabahları aynaya tam gözlerimizin içine bakarak  GÜNAYDIN...GÜNÜN  AYDIN OLSUN....demeyi hiç düşünmeyiz.

Bu yazıyı okuduktan sonra ,aynanın karşısına geçip gözlerinin içine bakar mısın ..? Sana nasıl bakıyor bir bakar mısın…? Kendine tebessüm eder misin ..? GÜNÜN AYDIN OLSUN der misin..? Bugün harika görünüyorsun, iyiki doğdun, iyiki varsın deyip çocuk gibi şımarır mısın..? Hatta kendine bir öpücük kondurur musun..?  Bir an da nasıl mutlu olduğunu hissedeceksin....

Her sabah bunu yaptığında, kendine söyleyecek o kadar güzel sözler bulacaksın ki, evden çıktığında etrafındaki insanlara bile GÜNÜNÜZ  AYDIN OLSUN derken ...daha farklı dediğini göreceksin.

Güne daha mutlu huzurlu ve umutla başlayacaksın, çünkü en önemli kişiye kendine GÜN AYDINLIĞI diledin . Aradan zaman geçtiğinde nerde olursa olsun her ayna önünden geçişinde elbisene değil de gülümseyerek gözlerinin içine bakacaksın....sonra ne olacak biliyor musun....?

Aynada sana bakan o kişiye artık göz kırpacaksın.......!!!

Gününüz aydın kalbiniz şen olsun…!

Hatice Geçkin Demir
Y.Y.O Ankara Koordinatörü