Üyemiz Olun

DUYGUSAL BAĞIMLILIKLARINDAN KURTULMAYA NE DERSİN

Hey Yolcu!! Hangi istasyonda  ineceğini bilmediğin yolculuğunun farkındamısın? Bir amacın varmı ? Sordunmu, sorguladınmı kendini … Kendin içinmi bu seyahattesin , ya da başkaları için mi ? Bir sor hele . İçindeki ses’e kulak ver lütfen… Sonrada kendini bir kucakla, bir sarıp sarmala..Çünkü şu AN bunu yapmanın tam zamanı.!!! Bugüne kadar hep başkalarının söylediklerini , düşüncelerini, kendini yok sayarcasına sadece etrafındakleri mutlu etme çabalarını bırakmanın zamanı gelmedimi ?  kendini bağımlıklarından , öfkelerinden, korkularından özgürleştirme zamanı… Bu yetenek sende var yolcu.!!! Yeter ki içindeki O gücün farkına var ve hayatına geçirmek için harekete geç.. Başkalarının ne söylediğine takılma .!! Başkalarının ne yaptığına da takılma.!! Çünkü sen sadece kendinden  sorumlu-sun. Dünyaya gelirken üstlendiğin görevi ilk başta idrak edemesende yolculuğun sürecinde hatırlaya-caksın.. Seni zorlayan, acı veren etkiler gibi görünse de bu hatırlatmalar aslında , senin bu yolculukta daha keyifle yol alman ve amacına ulaşabilmen için ilahi planın bir parçası olduğunu , yaşam Senar-yonunun gereği olduğunu anlayacaksın….

Evet yanlış duymadın bu senin hayatının senaryosu, bu yaşamda herkesin başrolünü üstlendiği bir senaryosu var. Ve etrafındaki herkes, yaşadığın her olay senin bu yaşam senaryonda mutlu sona ulaşman için görevli,sendeki potansiyeli açığa çıkarmak için varlar, zaman zaman bunu unutup korkularına, kızgınlıklarına ve bağımlılıklarına yenik düşsende , içindeki seni sana göstererek hatırlatırlar…  işte ozaman büyük resmi görmeye çalışıp aslında affedilecek kimsenin olmadığını her şeyin bir bütün olduğunu  ve ruhların da esasında özgür olduğunu idrak edeceksin. Ruh’un özgür olması demek ne demek. ??

Hayatındaki bağlarını serbest bırakmak , sendeki ipin ucunu bırakmak demek. Çevrende her ne oluyorsa olanın etkisini kendinde bağdaştırmamak demek, kendi değerinin farkına varmak demek. O güne kadar içinde beslediğin korkularının aslında korkunç olmadığını , kendinin yarattığı yada genlerinden gelen bağlar olduğunu anlamak demek. Ya da cesur olup korkamktan vazgeçmek demek. Ancak bu şekilde anlarız yaşamdaki korkuların, yaşanılan andaki kadar güçlü olmadığını…. Çünkü içindeki ışığın aydınlığını keşfetmişsindir.  Artık bağsız olarak özgürce yola devam etmenin zamanıdır. Özündeki  sevgiyi büyütüp kendinden başlayarak etrafını da ışığınla aydınlatıp yürü yolcu.!!!  Bunun için  kendini erteleme, adımlarını at ve yürü, bugüne kadar kendini çok beklettin… Artık en kararlı halinle bağlarını serbest bırakarak SEVGİ’YE ve AŞK’ A doğru yürü…!!!!!

 Hepimizin genetik kodlarımızdan  gelen yada bize sonradan yüklenen kayıtlarla oluşturduğumuz bağlarımızı serbest bırakarak seyahatimizi keyifli hale getirmeyi diliyorum…

Sevgi ve Aşk’la

Sema Esen
Y.Y.O Bursa İl Temsilcisi