Üyemiz Olun

EY AŞK, ben mi seni buldum sen mi beni

  Kulağımıza ne kadar güncel,basit ve ne kadar  tanıdık gelse de,sıcacık bir duygudur AŞK...AŞK bizi en üst makama ulaştıran çok yüce bir vesiledir. Bu kelimeyi duyunca gülümsemeyen,hatıralara gitmeyen belki de hiç kimse yoktur. Kimimiz sadece içimizde,kimimizse dibine kadar yana yakıla, savrula savrula, belki pişmanlıklarla, belki keşkelerle ama umuyorum “iyi ki” diyerek yaşamışızdır bu şanslı duyguyu.

  Ben her anında  “ne mutlu ki”, “iyi ki”, “şükür ki” diyerek gözümü kapatıp, kalbimi sonuna kadar açıp, içimde hep hazır olduğumu hissettiğim duygularla kavuştum aşka. Minicik  bir sarılmayla başladı benim süpriz aşkım. Plansız, içten, sadece anlık bir sarılma. Şaşkınlığım ve heyecanım aslında bir ömür beni esir edecek ama bu esaretten her daim keyif aldıracak bir ateş yaktı içimde.Yanan ben miydim, teslim olmaya dünden razı kalbim mi hala bilmiyorum. Ama o an anladım ki BEN AŞIK OLMUŞTUM...

  Bu kadar kolay mı diyebilirsiniz. Aslında inanın ki bu kadar kolay. İnsan ruhuna iyi gelen her duyguyu, onu taşıyacağı mertebeyi farkettiği anda kabullenir ve o andan sonra geriye sadece tadını çıkarmak kalır. Yaşadığımız her an, başımıza gelen her olay bizi farklı tecrübelerle karşılaştırır. Her tecrübeye karşılık bir savunma planımız, yaşama şekliyle ilgili taktiklerimiz,tercihlerimiz olabilir. Ama aşkta sadece yaşamak vardır. Her haliyle yaşamak...Önce güzelliklerle başlar; tarifsiz heyecanlar, gözü karalıklar, her an pır pır eden bir kalp ve cıvıl cıvıl iç ses. Gözünüzü dünyaya kapatır sadece sevgiliye açarsınız.

Sonra bir an gelir aşkın içinde acınında olduğunu farkedersiniz ve o sizi uçuran duygular yerini zaman zaman gözyaşlarına, varlıkta yokluklara, umutsuzluklara bırakır. Ama aşkınız yürektense eğer, yaşamak için değil, sahip olmak için değil, ait olmak, aşkın varlığıyla varolmak, yaşattığı her duyguya karşılık kalpten, vazgeçmeden  birlik olmak içinse eğer ömrü hayatınızda başınıza gelen en şahane olaydır.

  Aşk nasiptir. Aşk hakkaniyetir. Aşk özeldir. Bir anda gelir yapışıverir kalbinize. Sen ne olduğunu anlayamadan süpriz yumurtan açılır ve içinden en yoğun haliyle ben geldim der, sana  geldim “BİR” olmaya “BİZ” olmaya geldim.Ve o andan itibaren “ ZAMAN AN’DIR ARTIK”....ZAMAN AŞK’TIR ARTIK...

  Ben ne durumda mıyım ?????  İlk an ki ateşle son nefesime kadar sürecek kocaman aşkımla yanmaya devam ediyorum....Herkesin bu ateşle yanarak sırlanması dileğiyle.

N.Ö